A CSABAcast Kft. elkötelezett a tisztességes és átlátható működés mellett, ennek érdekében munkáltatói visszaélés bejelentési rendszert működtetünk.
Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1937 számú, az uniós jog megsértését bejelentő személyek védelméről szóló irányelvének 26. cikke (1) bekezdése alapján a 2023. évi XXV. törvény szerinti visszaélések bejelentésére a CSABAcast Kft. az alábbi szabályzatot alkotta meg
A visszaélés bejelentési rendszer célja: meghatározza a belső visszaélések bejelentési rendszerének, a kivizsgálási és szankcionálási folyamatoknak a keretét, amely elősegíti a bizalomra és tisztességes magatartásra épülő vállalati kultúra erősítését és a CSABAcast Kft. jó hírnevének megőrzését.
A Bejelentési rendszer nem alkalmazható az olyan jellegű panaszok kivizsgálására, ami valamelyik hatóság illetékességi körébe tartozna.
Kik jogosultak a bejelentések megtételére:
Miként tehető meg a bejelentés:
A Bejelentést szóban személyesen vagy e-mailben, illetve levélben írásban lehet megtenni
A bejelentés megtételére a formanyomtatvány kitöltésével van lehetőség elektronikus vagy postai úton:
Bejelentési formanyomtatvány (szerkeszthető)
Bejelentési formanyomtatvány (nyomtatható)
A Visszaélés-bejelentési rendszert Hajdu Melinda, mint a Társaságnál erre a célra kijelölt, pártatlan személy működteti (a továbbiakban: Működtető).
Elérhetőségei:
CSABAcast Könnyűfémöntöde Kft., 3032 Apc, Ipari park 2.
A Társaság honlapján a rendelkezésre álló formanyomtatványon, illetve űrlapon.
A munkáltatói visszaélés gyanújának bejelentéséhez a bejelentőnek a „bejelentési formanyomtatványt” kell kitöltenie. A bejelentés megtételekor annak eredményes kivizsgálhatósága céljából az alábbi főbb adatok, információk megadása szükséges:
A bejelentéshez a bejelentő dokumentumot csatolhat, mely a bejelentést alátámasztja. A bejelentőnek nyilatkoznia kell arról, hogy a bejelentést jóhiszeműen, valós tények, adatok, információk és bizonyítékok alapján teszi meg, vagy kellő alappal feltételezi, hogy azok valósak.
A bejelentést jóhiszeműen kell megtenni, a rosszhiszemű bejelentés jogi következményeket vonhat maga után. A jóhiszemű bejelentővel szemben nem alkalmazható semmiféle hátrányos megkülönböztetés, a bejelentésért felelősségre nem vonható.
A bejelentés kivizsgálása:
A Működtető a hozzá érkezett Bejelentésben foglaltakat a lehető legrövidebb időn belül, de legfeljebb a Bejelentés beérkezésétől számított 30 (harminc) napon belül kivizsgálja.
A Bejelentés kivizsgálása során a Működtető kapcsolatot tart a Bejelentővel, ennek keretében a Bejelentés kiegészítésére, pontosítására, a tényállás tisztázására, valamint további információk rendelkezésre bocsátására hívhatja fel a Bejelentőt.
A Bejelentés kivizsgálása mellőzhető, ha